Čiuožimo stiliai snieglentėmis

Čiuožimo stiliai snieglentėmis

Nuo pat snieglenčių sporto pradžios, susikūrė įvairūs čiuožimo snieglentėmis stiliai.  Kiekvienam iš stilių reikalinga speciali įranga bei specifinė čiuožimo snieglentėmis technika. Dažniausiai pasitaikantys stiliai šiandien yra „freeride“, „freestyle“ ir „freecarve“ / „race“. Kiekvienas stilius yra unikalus, tačiau kartu jie turi ir panašumų.

Keletą populiariausių stilių apžvelgsime šiame straipsnyje:

“Jibbing” - tai čiuožimas nestandartiniais paviršiais. Dėžėmis, turėklais, panaudojant aplink esančius objektus, betonines atbrailas, suolus, transporto priemones ir panašiai. Čiuožiama atliekant įvairaus tipo triukus. Tai “freestyle” tipui priskiriamas stilius. 

“Freeride” - tai labiausiai artimas gamtai čiuožimo stilius. Jokių apribojimų paviršiams, tik gamtos sukurtos kliūtys - rastai, akmenys ir t.t. Čiuožiama atliekant įvairius triukus, tai labai artima freestyle stiliui, tačiau kaip minėjome skirtumas esminis - freeride nėra jokių žmogaus sukurtų figūrų ir kliūčių. 

“Freestyle” - labiausiai “meniškas” čiuožimo snieglentėmis/slidėmis stilius, įvairūs triukai atliekami panaudojant aplinkoje esančias figūras. Tai vienas populiariausių stilių, kuris turi praktiškai bet kurio čiuožimo snieglente elementų. 

“Alpine snowboarding” - stilius su mažais arba visai be šuolių. Tai sportinė disciplina. Kartais dar vadinama “freecarving”. Čiuožiama paruoštais paviršiais, atliekant stabilius, vienodo spindulio posūkius. 

“Slopstyle” - nusileidimas snieglente trasa, pasinaudojant jos nelygumais ir joje esančiomis kliūtimis. Tai “konkursinis” čiuožimo snieglente stilius. Laimi sunkiausią trasos nusileidimą ir didžiausią įspūdį žiūrovams suteikęs “rideris”.

“Big air” - čiuožimo stilius, kai “rideris” iššoka į orą pasinaudodamas dirbtiniu tramplynu, ore atlieka triukus. 

“Half pipe” - čiuožiame puse dirbtinio vamzdžio, kurio vienos sienos aukštis iki 7 m. Čiuožiama nuo vienos pusės iki kitos, kieviename krašte atliekant triuką. Labai artimas riedlentėms čiuožimo stilius. 

Taigi tai yra vieni populiariausių čiuožimo stilių. Nesupykite, jei užmiršome Jūsų propaguojamą atmainą arba buvome ne visai išsamūs. Papildykite mūsų straipsnį parašydami mums labas@nolimit.lt. Ir tik norime priminti, kad kiekvienam stiliui reikia pasirinkti tinkamą įrangą. Laukiame Jūsų klausimų mums. Mes pasiruošę Jums padėti pasirinkti ir stilių, ir įrangą.